Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası İnceleme

Glikoz-fruktoz şurubu kahvaltılıklarda da kullanılmaya başlayalı pancar şekerine “sağlıklı” gözüyle bakar olduk. İçerisinde glikoz-fruktoz şurubu, yapay tatlandırıcı, hatta pancar şekeri bile bulunmayan; hurma pekmeziyle tatlandırılan Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvasını kahvaltı soframıza dahil ettik.

Özellikler

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası Özellikleri

Pol’s firması tarafından üretilen Helvart helvaların en önemli özelliği, içinde şeker yerine pekmez kullanılması. Bu sayede Ermenek helvası, tüm doğallığıyla sofralarınıza geliyor. Helvart’ta geçmişteki üretim şekli aynen uygulanıyor, geleneksel yöntem korunuyor.

Üretim sürecinde, doğal yollarla elde edilen çöğen suyu, Helvart tesislerinde kuru üzümden fermente edilen pekmez ve tahin dışında bir katkı maddesi bulunmuyor.

%100 doğal olan Helvart Ermenek helvaları helal sertifikalı, gluten içermiyor ve vegan tüketim için uygun.

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası Özellikleri

Ayrıca Helvart’ın üzüm pekmezli tahin helvası ve vişne pekmezli tahin helvası da var. Üçlü paket olarak aldığınızda fiyat açısından avantajlı oluyor.

İçindekiler

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası İçindekiler

Şimdi de bakalım Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvasının içinde ne var?

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası İçindekiler ve Besin Ögeleri
Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası İçindekiler ve Besin Ögeleri

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası İçindekiler:

 • Tahin (en az %52)
 • Hurma pekmezi (en az %47)
 • Çöven ekstratı

İçindekiler sadece bunlar. Karşılaştırma imkanı olması açısından piyasada bulunan en kaliteli ve pahalı helvalardan olan Koska Tahin Helvasının içeriği ise şöyle: Tahin (yüzde 57), şeker, emülgatör (yağ asitlerinin mono ve digliseritleri ), çöven ekstratı, asitlik düzenleyici (sitrik asit), aroma verici (vanilin).

Değerlendirme

Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvası Yorum

Öncelikle şunu söyleyeyim: Bu helvayı yediğinizde şeker yerine pekmezle tatlandırıldığını anlamıyorsunuz, normal helvalarla arasında bu açıdan fark yok.

Helvanın kıvamı kürek helvalarını andırıyor, yerken içindeki lifleri hissediyorsunuz adeta.

Bir helvasever olarak lezzetini beğendim. Doğal ve katkısız olduğunu bilmek insanın içini rahatlatıyor. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey ise yağını çok salması.

Sonuç olarak Pol’s Helvart Hurma Pekmezli Tahin Helvasını beğendim. Üzüm pekmezli ve vişne pekmezli çeşitlerinin tadını da merak ediyorum.

Siz de düşüncelerinizi paylaşın

   Yorum yapın

   Deneyimliyorum.com
   Logo