Sleepy Natural, Bebem Natural ve Molfix Bebek Bezi Karşılaştırma

A101 marketlerde rastladığımız ve deneyip yorumladığımız Bebem Natural bebek bezi ile yine A101 indirimiyle aldığımız Molfix mavi paketli bebek bezini, bebeğimiz doğduğundan beri kullandığımız Sleepy Natural bebek bezi ile karşılaştırdık. Yorumlarımıza geçmeden önce bu üç bebek bezinin ayrıntılarına bakalım; bezlerin farklarını, içeriklerini inceleyelim.

Bu arada, kullanıp memnun kaldığımız bebek ürünlerini de şuradan inceleyebilirsiniz:
> BEBEK İHTİYAÇLARI LİSTESİ VE ALIŞVERİŞ TAVSİYELERİ <

Sleepy Natural

Sleepy Natural Bebek Bezi İçindekiler ve Değerlendirme

Bebeğimiz doğduğundan beri -arada farklı markalar da denesek de- Sleepy Natural bebek bezi kullanıyoruz. Sleepy Natural’de 3+, 5+ gibi ara bedenlerin (numaraların) olması avantaj. Ama diğer bezlerin aynı numaralarıyla karşılaştırıldığında Sleepy Natural bebek bezinin boyutları daha küçük kalıyor.

Sleepy Bio Natural bebek bezi ile ilgili yorumlarımız ve Sleepy Natural ile Bio Natural farkı burada:
> SLEEPY BİO NATURAL BEBEK BEZİ <

Sleepy Natural bantlı bebek bezinin 6 numarasının bir adedi 2,09 – 2,20 lira arasında bulunabiliyor.

Sleepy Natural bebek bezinin içindekilere de bir bakalım:

Sleepy bebek bezi içindekiler

Sleepy Natural Bebek Bezi İçeriği:
Polietilen, polipropilen, tutkal, selüloz, süper emici polimer, elastik, polyester elyaf, pamuk, bambu özlü lifler.

Sleepy firması içindekiler kısmına epey özen göstermiş, bez paketinde görünür bir şekilde ve ayrıntılı olarak bezin içeriğine yer vermiş. Diğer bezlerde durum ne , onlara bakalım şimdi de.

Bebem Natural

Bebem Natural Bebek Bezi İçindekiler ve Değerlendirme

Doğal içeriğe vurgu yapan bir diğer bez olan Bebem Natural bebek bezi ile yeni tanışmış ve sitemizde yorumlamıştık.

Bebem Natural bebek bezi ile ilgili ayrıntılı incelememizi okumak için:
> BEBEM NATURAL BEBEK BEZİ <

Bebem Natural bantlı bebek bezinin 6 numarasının bir adedi A101’den aldığımızda 1,25 liraya denk geliyordu, internette ise 1,67 liradan bulunabiliyor.

Şimdi de Bebem Natural bebek bezinin içindekilere göz atalım:

bebem natural bebek bezi içindekiler

Bebem Natural Bebek Bezi İçeriği:
Polipropilen, selüloz, süper emici polimer, polietilen.

Bebem Natural paketinin üzerinde, bezin içeriğinde doğal bambu, organik pamuk ve bitki bazlı selüloz kullanıldığı ifade edilmiş ancak içindekiler kısmında bunlara yer verilmemiş.

Bebem Natural bebek bezi Hayat Kimya firması tarafından üretiliyor. Hayat Kimya, aynı zamanda Molfix bebek bezinin de üreticisi. Şimdi de Bebem Natural’in akrabası Molfix’e yakından bakalım.

Molfix 3D

Molfix Bebek Bezi İçindekiler ve Değerlendirme

Bebem Natural bebek bezi ile Molfix mavi paketli bebek bezi hem içerik olarak hem de kalıp olarak birbirine çok benziyor. Molfix’te ek olarak esnekliği artırmak amacıyla bezin dış yüzeyinin orta kısmına lastik eklenmiş.

Molfix bantlı bebek bezinin 6 numarasının bir adedi 2,20 – 2,50 lira arasında bulunabiliyor.

Molfix 3d mavi paket bebek bezi içindekiler

Molfix Bebek Bezi İçeriği:
Polipropilen, selüloz, süper emici polimer, polietilen.

Sleepy, Bebem Natural, Molfix Farkı

Sleepy mi, Molfix mi, Bebem Natural mi?

Karşılaştırmaya başlamadan önce şunu mutlaka hatırlatmam gerekiyor: Bebeklerin cilt yapıları, hassasiyetleri ve vücut yapıları birbirinden farklı olduğu için bizim sorun yaşamadığımız ve çok memnun kaldığımız bir bebek bezi, başka bir bebekte pişik ve sızdırma yapabiliyor. Yani “En iyi bebek bezi hangisi?” sorusunun cevabı, her bebeğe göre farklılık gösteriyor.

Biz bu üç bebek bezinde de önemli bir sorun yaşamadık. Ama üçü de aynı değil elbette. Aralarındaki farklılıklardan ve deneyimlerimizden bahsedeyim:

Bebem Natural, Molfix ve Sleepy Natural bebek bezlerinin kalıplarını karşılaştırmak için 6 numaralı bebek bezlerini yan yana koyduğumuzda Sleepy belirgin bir şekilde Molfix ve Bebem’den daha kısa ve dar. Kalıbı daha küçük olduğu için uzun süre bağlı kaldığında bebeğimizin bacaklarında lastik izi kalıyor. Bu yüzden artık geceleri Sleepy Natural kullanmıyoruz. Muhtemelen 6 numara yerine 7 numara kullansak bu sorun oluşmayacak ama o zaman da fiyat farklı oluyor.

Sleepy Natural Bebem Natural ve Molfix Bebek Bezi Boyutları Karşılaştırma

Bebem Natural ile Molfix’in kalıpları ise hemen hemen aynı. Molfix bebek bezinin ortasına sağlı sollu iki adet lastik yerleştirilerek daha esnek olması amaçlanmış.

Üç bezin de kalınlıkları hemen hemen aynı. Bezlerin arkalarından ışık tutarak röntgenlerini de çektim, sonuçlar şöyle:

Sleepy Natural Bebem Natural ve Molfix Bebek Bezi İç yapıları Karşılaştırma

Bezlerin içeriklerini yukarıda yazmıştım şimdi biraz karşılaştıracağım. Öncelikle Sleepy markasının, içindekiler bölümüne belirgin ve ayrıntılı şekilde bebek bezi ambalajında yer vermesi hoşuma gitti. Molfix ve Bebem Natural’de ise içindekilere satır arasında değinilmiş ve Türkçe değil, bulması zor. Molfix ile Bebem Natural’in içerikleri birebir aynı. Bebem Natural’de doğallık vurgusu yapılıyor, Molfix’te ise böyle bir iddia yok.

Fiyat olarak ise Molfix ile Sleepy Natural birbirine yakınken Bebem Natural bebek bezinin fiyatı ise yaklaşık yüzde 20 daha ucuz.

Sleepy Natural, Bebem Natural ve Molfix bebek bezlerinin benzerlikleri ve farklılıkları bu şekilde. Bölümün başında da söylediğim gibi bebek bezi iyi veya kötü olması büyük oranda bebeğinize bağlı. Biz bu üç bebek bezinde de sorun yaşamadık ve şu an fiyat avantajı ve doğallık iddiası sebebiyle Bebem Natural ile yola devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte gelişmeler olursa yazıyı güncelleyip yer vereceğiz. Görüşmek üzere…

Sleepy Natural, Bebem Natural ve Molfix Bebek Bezi Karşılaştırma
Sleepy Natural, Bebem Natural ve Molfix Bebek Bezi Karşılaştırma
Siz de düşüncelerinizi paylaşın

      Yorum yapın

      Deneyimliyorum.com
      Logo