Carioca Baby Jumbo Süper Yıkanabilir Keçeli Boya Kalemi

Carioca Baby Jumbo Süper Yıkanabilir Keçeli Boya Kalemi yorum

Carioca markasıyla ilk boya kalemlerimiz olan Carioca Baby 3’ü 1 arada jumbo ahşap gövdeli kuru boya kalemi ile tanışmış ve değerlendirmiştik. Şimdi ise Carioca Jumbo Bebek Süper Yıkanabilir Keçeli Boya Kaleminin 6’lısını denedik.

Yorumlarımıza geçmeden önce Carioca markasına ve ürünün özelliklerine yakından bakalım:

Özellikler

Carioca Baby Jumbo Keçeli Boya Kalemi Özellikleri

Carioca 1965 yılında kurulan, çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik araçlar üreten uluslararası bir marka. Ürün skalasında keçeli kalemler, boya kalemleri, yüz boyaları, sulu boyalar, parmak boyalar, tükenmez kalemler, oyun hamurları, eğitici oyunlar gibi birçok ürün bulunuyor. Ürünlerin %85’i İtalya’da üretilerek 80’den fazla ülkede kullanılmakta. Carioca bebek ürünleri, tüm sağlık testlerinden ve dermatolojik testlerden başarı ile geçmiş.

Carioca Baby Jumbo Keçeli Boya Kalemi Özellikleri
 • 2 yaş üzeri bebeklerin rahat bir şekilde boyama yapabilmesi için tasarlanmış özel gövdesi var.
 • Kalemlerin üretiminde kullanılan tüm maddeler ve içinde bulunan mürekkepler yalnızca gıda boyası kullanılarak renklendirilmiş.
 • İçindeki mürekkep, toksik olmayan maddelerden üretilmiş ve çocuk sağlığı için zararlı madde içermiyor.
 • Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış.
 • Süper yıkanabilir olması özelliği sayesinde sabuna gerek kalmadan sadece su ile yıkandığında bile tenden çıkmaktadır. Giysiler ve yüzeylerden de aynı şekilde rahatlıkla çıkmaktadır.
 • Kapakların üzerindeki özel delikler sayesinde kalemin içindeki mürekkep kuruma yapmaz.
 • Özel uç koruma sistemi sayesinde kalemin ucu kolayca bozulmaz.
 • Plastik kısımları geri dönüştürülebilir özelliği sahiptir.
 • Pakette 6 adet farklı renkte keçeli kalem bulunuyor. Ayrıca 12 renkli versiyonu da var.

Değerlendirme

Carioca Baby Keçeli Kalem Yorum

Kalemin normalden kalın olması bebeğin kalemi tutmasını kolaylaştırıyor. Kuru boyaya kıyasla renkler daha canlı daha dolgun. Bu sayede boyama yaparken rengin belirginleşmesi için daha az hareket gerekiyor. Bu sebeple kızımın daha çok ilgisini çekti ve bu boyaları daha çok sevdi.

Carioca Baby Keçeli Kalem Yorum

Tabii kuru boyaya kıyasla giysilerin ve diğer yüzeylerin boyanma ihtimali yüksek ama boyama yaptığı masayı, duvarı ıslak mendille sildiğimde veya giysileri yıkadığımda boyalar çıkıyor. Bu büyük bir avantaj. Ayrıca içeriğinin çocukların sağlığına zararlı olmayışı ve gerekli testlerden başarı ile geçmiş olması da tercih sebebi. Kısacası Carioca Baby süper yıkanabilir keçeli boya kalemlerini beğendim, tavsiye ederim.

Siz de düşüncelerinizi paylaşın

   Yorum yapın

   Deneyimliyorum.com
   Logo