Samsung Galaxy S21 Kılıfları İnceleme ve Karşılaştırma

Samsung Galaxy S21 Kılıfları İnceleme ve Karşılaştırma

Piyasaya çıkalı 2 aydan fazla olmasına rağmen Samsung S21 5G için kılıf bulmakta zorlandık. Bulunduğumuz ilçede tüm telefoncuları gezmeme rağmen 2-3 çeşit dışında kılıf bulamadım, bir tane idarelik bir kılıf aldım. Ardından da internetten sipariş verdim.

Bu yazıda telefoncularda ve internet sitelerinde en çok bulunan, en çok satılan ve fiyatı 15-20 lira arası değişen ucuz S21 kılıflarını inceleyecek ve karşılaştıracağım. Yeni kılıflar aldıkça da yazıya eklemeyi düşünüyorum.

Kamera Korumalı Şeffaf Kılıf

Samsung S21 Kamera Korumalı Şeffaf Silikon Kılıf İnceleme

Galaxy S21 Telefonculardaki ucuz kılıflar

Bu kılıf, yaşadığım yerde bulabildiğim birkaç kılıftan bir tanesiydi. Markası Newtech ama diğer birçok kılıf gibi farklı farklı marka altında satılıyor. Aslında kılıfı alırken deneyip aldım ama kılfı bulabilmenin heyecanıyla olacak kamera kısmındaki kalıp hatasını fark etmemişim. Kamera üstünü kaplayan kısımdaki kamera delikleri hatalı kesilmiş. Ama kılıftaki tek sorun bu değil, buna birazdan değineceğim. Önce kılıfın kalıbına, sağına soluna bir bakalım:

Samsung S21 Kamera Korumalı Şeffaf Silikon Kılıf
Samsung S21 Kamera Korumalı Şeffaf Silikon Kılıf Kalıp

Kılıfın bir diğer problemi flaşlı çekimlerde ortaya çıkıyor. Flaş ışığı çekim anında kameranın üzerindeki şeffaf yere yansıyor ve bu da flaşla çekilen fotoğrafların çok kötü çıkmasına sebep oluyor.

Samsung S21 Kamera Korumalı Şeffaf Silikon Kılıf flaşlı fotoğraf çekimi
Samsung S21 Kamera Korumalı Şeffaf Silikon Kılıf Flaşlı Fotoğraf Çekimi

Bu arada kılıfı 15 TL’ye aldım ancak kılıfın -muhtemelen- aynısını büyük bir elektronik markette 60 TL fiyat etiketiyle gördüm. Onun içindeki kağıdın dizaynı benim aldığımla aynıydı ve kılıfın yanında “s30” yazısı vardı.

Artıları
 • Telefonun rengini ve tasarımını kapatmıyor
 • Elden kaymıyor
Eksileri
 • Kameranın üstünü kaplayan bölümün kalıbı hatalı
 • Flaşlı çekimlerde fotoğrafı çok bozuyor.

Sonuç olarak Newtech S21 kamera korumlaı şeffaf silikon kılıftan memnun kalmadım ve internetten 3 farklı kılıf sipariş ettim.

Şeffaf Silikon Kılıf

Samsung S21 Şeffaf Silikon Kılıf İnceleme

İnterneten aldığım kılıfları anlatmaya şeffaf silikon olanla başlayayım. Zore Samsung S21 şeffaf silikon kılıfın kalıbı, Samsung’un orijinal şeffaf kılıfı (Galaxy S21 5G Clear Cover) ile oldukça benzer. Kamera korumalı kılıfa göre çok az daha sert ve daha az esniyor. Kalıbı gayet güzel.

Samsung S21 Şeffaf Silikon Kılıf
Samsung S21 Şeffaf Silikon Kılıf Kalıp

Gelelim kılıfın kötü yanına. Kılıfta kameranın kenralarına denk gelen yerler yüksek tutulmuş, kameranın korunması açısından bu faydalı olsa da flaşlı çekimlerde ne yazık ki fotoğrafın köşesinden parlama yapıyor. Samsung’un orijinal kılıfıyla kalıbının benzer olduğunu söylemiştim. Samsung’un kılıfında da aynı sorun var mıdır, yoksa kameranın kenarlarının yükseltisini düşük tutup bu durumun önüne geçmişler midir (şimdilik) bilemiyorum.

Samsung S21 Şeffaf Silikon Kılıf Flaşlı Fotoğraf Çekimi
Samsung S21 Şeffaf Silikon Kılıf Flaşlı Fotoğraf Çekimi
Artıları
 • Kalıbı telefonla tam uyumlu
 • Telefonun rengini ve tasarımını kapatmıyor
 • Elden kaymıyor
Eksileri
 • Flaşlı çekimlerde fotoğrafın köşesinde ışık patlamasına sebep oluyor

Renkli Mat Silikon Kılıf

Samsung S21 Renkli Mat Silikon Kılıf İnceleme

Zore s21 mat silikon kılıfın birçok rengi var, bizdeki “rose gold – pembe” olarak geçiyor. Kılıfın kalıbı şeffaf olana çok benziyor.

Samsung S21 Renkli Mat Silikon Kılıf
Artıları
 • Kalıbı telefonla uyumlu
 • Mat ve pürüzsüz bir yüzeyi var
Eksileri
 • Elden kayıyor

Kenarları Renkli Parfe Kılıf

Samsung S21 Kenarı Renkli Kamera Korumalı Parfe Kılıf İnceleme

Zore renkli soft tpu parfe kılıf farklı bir tasarıma sahip. Kenarları ve kameranın üstü renkli ve kaymayı önleyen bir yapıya sahipken arka kısmında buzlu cam gibi yarı şeffaf ince bir plastik var. Kılıfın yan kısımları kaymıyorken, arka kısmı kaygan.

Biz pembe renk sipariş etmiştik ama stokta olmadığı için mor renk almak zorunda kaldık. Fotoğraflarda rengi biraz farklı görünüyor. Bizim pek hoşumuza gitmedi. Yalnız, siyah renkli telefonu olanlar kılıfın siyah renginden memnun kalabilirler.

Samsung S21 Kenarı Renkli Kamera Korumalı Parfe Kılıf
Artıları
 • Kalıbı telefonla uyumlu
 • Kamera koruma bölümü iyi
Eksileri
 • Yan kısımlar kaymayı engellese de arka kısım kaygan
 • Ekran koruması zayıf

Değendirme ve Karşılaştırma

Samsung S21 Kılıf Yorum ve Karşılaştırma

Son olarak genel bir karşılaştırma yapayım.

 • Tüm kılıfların kalınlıkları hemen hemen aynı.
 • Kamera koruması açısından en iyisi kamera çerçevesini çizilmelere karşı da koruduğundan parfe kılıf. En kötüsü ise ilk sırada incelediğim kalıbı hatalı olan şeffaf kılıf.
 • Ekran koruması açısından en zayıf olan parfe kılıf, diğerleri ise ekranın kenarlarında yaklaşık 1 mm yüksekliğe sahip.
 • Şeffaf silikon kılıfların genel kaderi zamanla sararmaları. Bu konuda hangisi daha dayanıklı olacak bilemiyorum, bunu zaman gösterecek. Bu durumu özellikle gözlemleyip gelişmeleri yazacağım.
 • Giriş çıkış noktalarına erişim ve tuşlara basma açısından kılıflarda herhangi bir problem yok.

Bu kılıflar arasından en çok beğendiğimiz 2 numaradaki şeffaf silikon kılıf ile 3 numaradaki renkli mat silikon kılıf oldu. Bunlar dışında Spigen ve Samsung’un şeffaf kılıflarını da gözümüz var. Bir kampanya rastgeldiğinde onları da denemek istiyoruz. Yeni kılıfları denedikçe onlar hakkındaki yorumlarımı da ekleyeceğim, takipte kalın.

Siz de düşüncelerinizi paylaşın

   Yorum yapın

   Deneyimliyorum.com
   Logo